Kurs Przewodników Beskidzkich - Bytom 2007/2008

Forum braci i sióstr od panoramek pw. Krzysia i Dżeq'a


#1 2008-06-10 19:48:58

nayanka

Użytkownik

Punktów :   

Brać przewodnicka

Zdałam

Gratuluję Wszystkim. To były niesamowite dwa dni

Offline

 

#2 2008-06-10 20:47:11

Kot

Użytkownik

Re: Brać przewodnicka

Też serdecznie gratuluję, a tych co nie zdawali zachęcam bardzo gorąco - to męczące dwa dni, ale nie bolało (fizycznie ).
W szczególności gratuluję:
Edycie, Dorotom (2), Anicie, Mirce, Marioli, Darkom (2), Andrzejowi, Robertowi, Sławkowi, Mariuszowi, Heniowi, Michałowi, Rafałowi, Jackowi i Krzyśkowi

Drugi Krzysiek

P.S. Kiedy i gdzie oblewamy?

Offline

 

#3 2008-06-10 21:16:46

Dorotka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Brać przewodnicka

No masz, a ten chce jednak oblewać!

ZDALIśMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No weekend przed nami- bez konieczności zaglądania nerwowo w mapy, czytania coraz lepszych opracowań i wewnętrznego przekonania - nie zdam, nie zdam
Wielce się cieszę, że my już przewodniki!!! Mateo trzeba mobilizować, bo już dużo zrobił. Zdąży na blachowanie we wrześniu. Ściskam wszystkich pachnąca i szczęsliwa Nawet nie chce mi się spać!
D.

Offline

 

#4 2008-06-10 21:27:03

nitka

Użytkownik

Re: Brać przewodnicka

Kot napisał:

W szczególności gratuluję:
Edycie, Dorotom (2), Anicie, Mirce, Marioli, Darkom (2), Andrzejowi, Robertowi, Sławkowi, Mariuszowi, Heniowi, Michałowi, Rafałowi, Jackowi i Krzyśkowi

Drugi Krzysiek

A sobie czemu nie pogratulowałeś? Kokietria, czy skromność? Cobyś nie czuł się pominięty: 

GRATULUJĘ  KRZYŚKOWI DRUGIEMU!

Edyta! Masz rację, to były niesamowite dwa dni

A co do oblewania

Najlepiej kuć żelazo póki gorące, potem zaczną się wakacje i się rozjedzie towarzystwo.

I jeszcze jedno. Nie wiem, czy macie takie samo wrażenie, ale wydaje mi się, że na blachowaniu trzeba będzie podziękować szefuńciowi. Może przygotować mu jakąś niespodziankę np. coś w rodziaju antyramki artystycznej albo jakiegoś albumu ze zdjęciami z kursu ze sprytnym komentarzem, albo ... Rzućcie jakąś fajną propozycją...
Myślę, że szef zasłużył sobie!

Offline

 

#5 2008-06-10 21:59:02

nayanka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Brać przewodnicka

Proponuję Chorzów Batory bo przyjacielski, otwarty i chyba szczęśliwy dla nas lokal. Dareczku zgodzisz się? Byle nie w ten piątek i do przyszłego piątku.
Jeśli chodzi o prezent dla szefuńcia to mogę się tym zająć.
MAM W KOŃCU WOLNY CZAS

Obiecany filmik

http://pl.youtube.com/watch?v=4ELJDacDQjM

A zdjęcia na poczcie

Ostatnio edytowany przez nayanka (2008-06-10 22:44:11)

Offline

 

#6 2008-06-11 06:41:13

Kot

Użytkownik

Re: Brać przewodnicka

nitka napisał:

... albo jakiegoś albumu ze zdjęciami z kursu ze sprytnym komentarzem ...

O tym też myślałem, można coś takiego zrobić podobnego do książki, kolega taki sobie zrobił z wakacji - wygląda rewelacyjnie. Pod tym kątem próbowałem robić wszystkim kursantom i prowadzącym wycieczki kursowe portrety, ale chyba nie wszystkich mam. W sumie można by się zrzucić zdjęciami.
Do zrobienia takiego albumu jest specjalny program, sztuka kosztuje w zależności od stron, ale kumpla wyszło coś ok. 100zł, przy czym sam bym się pisał na taki

Co do oblewania - ten weekend mam zajęty, potem spróbuję się dostosować. Proszę tylko wziąść pod uwagę, że trzeba nie tylko dojechać, ale też wrócić. Choć oblewanie wcale nie musi być mocno procentowe ...
Acha! Imprezowanie w biurze PTTK-u to może nienajszczęśliwszy pomysł.

Offline

 

#7 2008-06-11 06:47:28

nayanka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Brać przewodnicka

Krzysiu, myślałam dokładnie o tym samym - o cewe książce
A jakie masz propozycje lokalowe?
Ja mam zajęty następny weekend.

Offline

 

#8 2008-06-11 08:43:38

robertB.

Użytkownik

Punktów :   

Re: Brać przewodnicka

Witajcie Koleżanki PZREWODNICZKI i KOledzy PRZEWODNICY!!!

Gratulacje dla wszystkich i dzięki za wspólny rok, było ciężko, parę chwil zwątpienia, ale... było warto, chocby dlatego, że poznałem wiele niesamowitych ludzi. Mam nadzieję, że sie spotkamy nie tylko na blachowaniu.
Pozdrawiam z całego serca.

RObert

Offline

 

#9 2008-06-11 10:00:38

Mircia

Użytkownik

Re: Brać przewodnicka

Album ze zdjęciami z kursu - pomysł super. Można też przygotować prezentację multimedialną na płytce jako dodatek do albumu. Tym bym się mogła pobawić przez wakacje ) Zdjęcia, podkład muzyczny, jakiś tekst... Prezentacja pt "Historia naszego kursu")

PS. Krzysiek dał mi tą kasę, która została z naszych wycieczek. Są tego ponad trzy stówki. Decyzja o tym, na co przeznaczamy, należy do nas. Szefunio sugerował, że na blachowanie trzeba zaprosić kogoś z federacji i na 100% miał tu na mysli pana RZ.

Offline

 

#10 2008-06-11 13:10:18

nayanka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Brać przewodnicka

Ja mogę zrobić takie zdjęcia jak z Romanki.
Czy wiecie gdzie i jakie papiery mamy złożyć?

Czy do Was już dotarło że jesteśmy PRZEWODNIKAMI??

Offline

 

#11 2008-06-11 14:58:56

Mircia

Użytkownik

Re: Brać przewodnicka

Edytko. Najpierw wpłacasz 27 zł (bez dowodu wpłaty nic w urzędzie nie załatwisz), późniejsz człapiesz do urzędu (wejście od ul. Lompy, 3 piętro, pokój 366 - do wydziału turystyki (sprawy pilotów i przewodników). Przed tym pokojem na korytarzu są wystawione wnioski - bierzesz wniosek o nadanie uprawnień pilota/przewodnika, wypełniasz. Wchodzisz do pokoju 366 z wypełnionym wnioskiem, ale zanim zaczną z Tobą rozmawiać musisz pokazać, że zapłaciłaś te 27 zł.   Bez świstka poświadczającego, że zapłaciłaś nic nie zrobisz, nawet Ci wniosku nie przyjmą.

Offline

 

#12 2008-06-11 17:54:44

nayanka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Brać przewodnicka

Wielkie dzięki, nareszcie kompetentna odpowiedź Szefuńcio nie umiał mi powiedzieć.
Jeszcze mi tylko powiedz Mirciu gdzie to wpłacić.

Offline

 

#13 2008-06-11 18:57:58

Mircia

Użytkownik

Re: Brać przewodnicka

Najlepiej na numer konta - jest podany na tej samej kartce, na której były informacje o płatnościach za egzamin (Miki przesyłał nam to meilem razem z trzema wylosowanymi trasami). Można też w kasie w Urzędzie na ul. Młyńskiej w Katowicach, ale tam jest zawsze duża kolejka i zamieszanie...
Jak wpłacasz na konto, to trzeba napisać "Opłata skarbowa za nadanie uprawnień przewodnika beskidzkiego (albo górskiego? - ważne, aby kwota się zgadzała - ma być 27 zł i basta:))

Offline

 

#14 2008-06-11 18:59:05

nayanka

Użytkownik

Punktów :   

Re: Brać przewodnicka

Dzięki Koleżanko Przewodniczko
Znalazłam maila i wklejam dla zainteresowanych.

Zaświadczenie o zdanym egzaminie  podlega  opłacie skarbowej  w wys.17 zł.  [tak naprawdę trzeba zapłacić 27 zł] (Ustawa  z dnia 16  listopada    2006r. o opłacie skarbowej  Dz. U, Nr 225  poz.1635) , którą należy  wnieść   na  konto  Urzędu Miasta  Katowic   nr.  rach:

46 1050 0099 5593 0211 1111 1111

No i zapłaciłam

Ostatnio edytowany przez nayanka (2008-06-12 05:45:52)

Offline

 

#15 2008-06-11 21:22:26

nitka

Użytkownik

Re: Brać przewodnicka

Ludziska! Przejdźmy do konkretów!
Na oblewanie albo raczej na wspólne świętowanie naszego sukcesu, proponuję sobotę (np. następną tj. 21 czerwca), albo może jakiś dzień roboczy (rzucam propozycję: czwartek lub piątek w przyszłym tygodniu).
Potem zaczną się wakacje, towarzystwo się rozjedzie i spotkamy się najprawdopodobniej dopiero na blachowaniu...

Dobra: termin poszedł w eter...
Co do miejsca, nie mam propozycji, najlepiej jakaś knajpka na świeżym powietrzu, chyba, że pogoda nie dopisze. A może zjadziemy jakieś miejsce na ognisko?

To moje propozycje. Co Wy na to?


P. S. Edyta! Oprócz 17 zł za zaświadczenie o zdanym egzaminie musisz jeszcze wpłacić 10 zł za wydanie legitymacji. Razem 27 zł. Ja już dzisiaj załatwiłam wszystko! Aha! Świadectwa, które wczoraj dostaliście (ja nie dostałam) są nieważne, czegoś tam zabrakło. Przy odbiorze legitymacji dostaniemy poprawione świadectwa!

Chłopaki z Opola! Skontaktujcie się z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach nr tel. (0-32) 207 83 63, bo jeśli w Opolu dojdą do takiego samego wniosku tzn. jeśli stwierdzą, że świadectwa są nieważne, to musicie najpierw odebrać poprawne świadectwa.

Ostatnio edytowany przez nitka (2008-06-11 21:29:53)

Offline

 
Maksymalny rozmiar zdjęć do galerii to 800x600pic, miniatur 100X100pic a avatarów 60x60pic

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.youtubeforum.pun.pl www.forumowisko.pun.pl www.polskiservwszystkiego.pun.pl www.poa.pun.pl www.nightmarewarriorsforum.pun.pl